Hakkımda

Uniontheroad Kimdir?

Edirne Kesan’da dogdum ve suan Istanbul’da yaşıyorum. Lise yıllarımda baslayan fotograf tutkum ilerleyen yıllarda yerini seyahatlerime bıraktı. Monoton bir şekilde gerceklesen Gürcistan (günübirlik) seyahatimden baska yurt dısına çıkmadım. Universite ögrenimim için Istanbul’a geldim. 3 yıl Istanbul Aydın Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı okudum. 4.seneye geçmeden okulu bırakıp Istanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümüne yazıldım.

Istanbul’a gelip birçok gezi ve fotoğraf gruplarına katıldım. Arkadaslarımla kurdugumuz grupta oldu. Açıkçası toplu bir halde seyahat ederken istedigim tutkuyu yakalayamadım. Tek basıma seyahat etmeye basladım. Öncelikle ülkemizi gezmeyi daha sonra yurt dısına çıkmayı hedeflediğim için Anadoluyu gezmeye basladım. Baslarda ailem buna karsı çıksa da suan alıstılar.

Ilerleyen zamanlarda seyahatlerimin arttıgını fark edince bir arşiv ve seyahat notları haline getirmek içim 2015 Haziran ayında Uniontheroad’ı kurdum. Popülerlik elde etmek gibi bir amaç gütmedim ve akısına bıraktım. Seyahatlerimi kendi benliğimi kesfe çıkmak ve kendime bir şeyler katmak için yapıyorum. Tanımadıgım her insan, görmedigim her şehir farklı hikayeler barındırıyor. Hayatta en çok önem verdigim şey tecrübedir. Bunu da seyahat ederek gerçeklestiriyorum.

Seyahatlerimi genellikle promosyon uçak biletlerini yakalayarak ve araç kiralayarak gerçeklestiriyorum. Böylelikle ulasılması zor olan yahut rotayı değiştirmem gereken yerlerde bana kolaylık saglıyor. Egitimime devam ettigim için kısa süreli seyahatler oluyor ve o yüzden bu ayrıntı benim için çok önemli.

Canon Gx1 ve Xiaomi Yi Aksiyon Kamerası kullanıyorum ve düzenlemeleri Adobe  Lightroom ile yapıyorum.

Halen Istanbul Kültür Üniversitesinde Psikoloji okuyor ve Istanbul’da yaşıyorum.

Kesfetmek, tecrübe etmek ve farkında olmak üzere…

 

Share
Leave a comment

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir