Blog

Seyahat Filmleri

Seyahat Filmleri

Seyahate çıkmadan önce gaza gelme ihtiyacı her zaman hissedilir .Çoğu insan gitmeden önce farklı şeyler duymak ,görmek ister .Bende aklıma gelen bazı yol filmlerini sıralamak istedim . İçinizde gezgin ruhu listedeki tüm filmler etkileyecektir.

1) İnto The Wild         

into-the-wild

Listemin bir numarasi, hayrani oldugum bir adamin hayat hikayesi.Kaybolmak,rutinden sıkılmak ve size dayatilan bir hayattan soyutlanmak istemek.Cok sevdiginiz arabaniz ve hic sevmediginiz para arasinda secim yapip kendi hayatinizi yasamak istemek ve yolculuğa çıkmak.Gercek Hikaye alintisi Super Berduş Alexander Supertramp hikayesi

“bence kariyer denen şey bir 20. yüzyıl icadıdır ve ben bir kariyer istemiyorum.”

2)in Juli

1313-im-juli

Bir Fatih Akın filmi ,Almanya’dan İstanbula bir aşk hikayesi. Arabayla çıkılan seyahatin ,bir maceraperestin isteyeceği şekle dönüşmesi ,otostop ,trenden atılmalar vs. Christiane Paul ablamızın hatrına dahi olsa mutlaka izlenmesi gereken sevimli bir film .

3)Outsourced

Outsourced

Çoğu bollywood filminde olan acayip sıcaklık bu filmde de var .Komedi ama değil,romantik ama değil ,keyifle izleyebileceğiniz muhteşem bir yol filmi.

4) Gadjo Dilo
Gadjo Dilo

Babası gezgin olan bir fransız gencin konu olduğu çok ilginç bir o kadar muhteşem bir çingene filmi ,ırkcılığa ,bakış açısına bir cevap filmi diyebiliriz.Biraz eğlence biraz muzik aşkı .

5)The Motorcycle Diaries

The-Motorcycle-Diaries

Güney Amerika temalı ,Che Guevera konulu bir tür belgesel ,yol filmi .Sıradan bir insanın nasıl devrimciye dönütüğünü anlatan bir güzel yol filmi daha.14bin km hikayesi sonunda seyahat amaçları değişir.

6)Barcelona

barcelona

Penelope Cruz yengenizin kültlerinden biridir ,karmaşık bir aşk hikayesi ve Barcelona .Muhteşem İspanya ,Fransa ve Amerika görüntüleriyle ,izlenmeli .

7) Rain Man

Rain Man

Dustin Hoffman ve Tom Cruise kültü bir muhteşem psikoloji filmi.Tam olarak yol filmi olmasa da filmin yarıdan fazlası yolda geçiyor.3 kağıtcı,fırlama ,çapkın Charlie’nin babasının mirasını hiç tanımadığı engelle kardeşi Raymond’a bıraktığını öğrenir .Raymond’u bulup,ülke çapında bir seyahat yaparlar.

8)Midnight İn Paris

Midnight İn Paris

Öncelikler bir Woody Allen filmidir , bu not çok önemli 🙂 Nişanlı çift Gil ve Inez şaraplar ve romantizm tadı almak için Paris’e gitmek isterler.Paris’de herşey normalken Gil’e olağanüstü şeyler olur.Picassoyu ,Salvador Dali’yi görmek size de ilginç gelecektir ,paris e aşık olacaksınız .

9)Sideways

Sideways

İki orta yaşlı adamın çapkınlık seyahatini konu alan filmde biraz gülüp biiraz da amerikaya aşık olun .

 

10)Up

up

Çoğu kişinin bildiği bir seyahat animasyon filmidir.Muhteşemdir. Venezüella’daki Cennet Şelalerine seyahati konu alır .Eşine verdiği sözü yerine getirir Fredericksen

 

Kaynak: https://plansizgezgin.wordpress.com/2013/07/18/seyahat-konulu-filmler/

Share

Leave a comment

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir